Puantiyeli çorap modelleri

Çoraplar birçok farklı desende üretilebilen giyim ürünlerindendir. Bu desenler modele göre değişiklik gösterse de bazı desenler diğerlerine oranla daha popülerdir. Bu desenlerden en popüler olanı ise puantiye desenidir. Bu desen ilk olarak 80’li yıllarda ortaya çıkmış ve günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.

Bu sebeple çoraplarda da bol bol kullanıldığı görülmektedir. Puantiyeli çorap denince akla direk olarak kadınlar gelmektedir. Bu tarz desenli çoraplar kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen modellerden bir tanesidir. Desen daha çok günlük kullanılan çoraplarda karşımıza çıkmaktadır. Bunun dışında külotlu çorap modellerinde ve bebek çoraplarında da rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Puantiyeli Çorap Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Puantiyeli çoraplar giyilen kıyafetin havasını tamamen değiştirebilme özelliğine sahiptir. Özellikle bu desende külotlu çorap modelleri görünüme bambaşka bir hava vermektedir. Peki, puantiye desenli çorapları giyerken nelere dikkat edilmelidir?

  • Bu desende külotlu çoraplar çok renkli kıyafetlerle giyilmemelidir.
  • Çorap üzerindeki noktaların boyutu giyilecek kıyafete göre belirlenmelidir.
  • Puantiye desenli çoraplar abartıdan uzak düz ayakkabılar ile kombin yapılmalıdır.

Bu sayede yalnızca çorabın deseni ön plana çıkacak ve abartı bir görünüm oluşmamış olacaktır. Bu tarz çorapları giyecek olan tüm kadınlar detaylara dikkat etmelidir.

Puantiyeli Çoraplar Nasıl Giyilmeli?

Puantiye çorap modelleri günlük ve şık olanlar olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. Günlük olanlar genellikle spor ayakkabı ile giyildiği için görünüme bir etkisi olmamaktadır. Fakat külotlu çorap ya da diz üstü ince çoraplar üzerindeki puantiye desenleri giyilen kıyafetin havasını tamamen değiştirmekte ve kombine bambaşka bir görünüm vermektedir.

Bu sebeple bu tarz çorapların ne ile giyildiğine dikkat edilmelidir. Yaz aylarında uçuş uçuş etekler ile son derece şık duran nokta desenli çoraplar kış aylarında da kalın eteklerle kombin yapılmaktadır. Pantolon altına puantiyeli bir çorap giymenin kombine bir etkisi yoktur. Bu sebeple bu tarz desenli çoraplar etek ya da şort gibi kısa giyim ürünleriyle giyilmelidir.

Puantiyeli Çorapların Kullanım Alanları

Bu tarz desenli çorapların her ortamda giyilebilmesi mümkündür. Fakat çorabın ne şekilde kombin yapıldığı da son derece önemlidir. Çorap doğru şekilde giyildiğinde iş ortamına da günlük hayata da uyum sağlayacaktır. Puantiye desenli çorap modellerini giymesi biraz riskli olsa da doğru giyildiğinde çok şık görünebilmektedir. Bu sebeple sadelikten şaşmamalı ve çorabın kendisini göstermesine izin verilmelidir.

Popüler Puantiye Desenleri

Kumaşın üzerindeki simetrik noktalardan oluşan bu desen kendi içerisinde çeşitlilik göstermektedir. Noktaların boyutu ve dizilimi çorabın görünümünü doğrudan etkilemektedir. En çok tercih edilen desenler siyah çorap üzerine beyaz şekilde yapılan ufak noktalardır. Fakat orta boy noktalarda ortaya çıkacak olan puantiye desenine hoş bir hava katmaktadır. Renkli noktalara sahip çoraplar ise genellikle bilekte biten günlük çorap modellerinden bir tanesidir. Bu tarz çoraplar evde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir