Çorap fiyatları

Hayatınız boyunca günlük ya da özel anınız fark edilmeksizin çorap kullanımı. Çorap kullanımı basit gibi görünse de aslında kullanımı önemli bir parçadır. Çoraplar tek model olarak değil birçok seçenekleri ile çorap fiyatları da farklılık gösterebilir. Çorap sadece tek bir gruba göre değildir. Bay, bayan, çocuk ve bebek grubu olarak bulunabilmektedir.

Çorap Modelleri

Çorap denilince akıllara basit düz şeklindeki modeller gelir iken aslında birçok model seçeneği bulunuyor. Çoraplar tek cinsiyete göre ayırmak imkansızdır. Bayan, bay ya da çocuk grubuna özel onlar için desenleşmiş ürünler ile her kesime uygun model bulunabilir. Her gruba uygun farklı seçenekler ile çok fazla çeşitli çoraplar üretilir. Her çorabın farklı olması gibi çorap fiyatları da farklılık oluşturur.

Bayan Çorap

Bayanların kıyafetlerinin olmazsa olmaz parçalarımdandır. Çorap çeşidini en çok barındıran gruptur. Renk, model, çeşitlilik olarak en çok o grupta farklı türler bulunur. Bu kadar farklılık olurken fiyatlarda da farklılık oluşur. 

Bayan çorap modellerine bakalım;

  • Külotlu çorap
  • Bilek çorap
  • Soket çorap
  • Diz altı çorap
  • File çorap
  • Termal çorap
  • Desenli çorap
  • Babet model çorap

Bayanlar için seçenek ve renkler değişiklik ve çeşitlilik gösterebilir. Bu kadar fazla çeşitlilik ile çorap fiyatları da farklı olacaktır.

Bay Çorap

Erkekler için üretilen çoraplar biraz daha klasik modellerdir. Bayanlar kadar çeşitleri olmasa da ürün olarak çeşitleri ve renkleri vardır. Erkekler için siyah, mavi gibi klasik renklere ara renk gibi ton farklılıkları ile renk grubu çeşitlenmiştir. Günümüzde genç erkek grubu ile desenli modelleri tercih edilmesi bay çorap grubunda çeşitlenme artmıştır. 

Bambu seçeneklerinin oluşu sürekli ayakkabı içinde kalmasından dolayı daha yumuşak ve ayaktaki rahatsızlığı engeller düzeydedir. Termal çoraplar erkek grubunda çok fazlasıyla tercih edilir. Kış aylarının gelişiyle bu istek daha fazla artmaktadır. 

Termal çorapların ayak yapısındaki özel noktaların belirginleşip kalın dokusu ile hep sıcak tutarken hem de size rahatlık sunar. Çoraplardaki bu seçenekler çeşitleri arasında fiyat çeşitliliği de olması mümkündür. 

Kimisi normal dokuda olurken kimisi özel dokusu ve yumuşaklık ile farklı ana malzeme kullanımı arasındaki kalite farkını oluşturur ve bu fiyat farkına sebebiyet oluşturur. Bay çorapları çift başına 10 Tl-40 TL arasında değişkenlik gösterir. Termal çoraplarda bu fiyatlar biraz daha artabilir.

Çocuk ve Bebek Çorapları

Çoraplar sadece bayan ve bay grubu olarak değil çocuk grubu için de mümkündür. Çocuk ve bebek grubunda olan çorapların fiyatları büyüklere göre aynı ya da daha pahalı olabilir. Çorap fiyatlarındaki farklılık tamamıyla üretim malzemesi ile alakalıdır.

Çocuklar ve bebekler özel varlıklardır. Onlar için daha özenli ve dikkatli olursunuz bu nedenle pamuk oranı, kalitesi ve yumuşaklığı önceliğiniz olur. Çocuk ve bebek grubu için de farklı seçenekler vardır. Havlu çorap, desenli çorap gibi seçenekleri bulunur. Çorap çeşidine göre fiyatları farklılık gösterirken bebek grubuna özel çeşitler de çorap fiyatları daha fazla olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir