Çorap bot

Ayakkabı modası gün geçtikçe gelişmektedir ve değişmektedir. Ayakkabı tutkunu kadınlar ayakkabı alışverişi yapmayı çok severler ve hatta ayakkabı koleksiyonu yapan kadınlar bile vardır. Bazı kadınlar rahatlarına düşkündürler. Rahatına düşkün kadınlar genelde, spor ayakkabı, düztaban günlük ayakkabı, babet ve sandalet tarzında ayakkabılar tercih etmektedir. 

Daha şık görünmek isteyen kadınlar ise, topuklu ayakkabılar, stilettolar, platform topuklu ayakkabılar, kısa topuklu ayakkabılar gibi modelleri tercih ederler. Çok rahat topuklu ayakkabı modelleri de mevcuttur. Kaliteli bir marka ise topuklu ayakkabı da, topuksuz ayakkabı gayet rahat giyilebilir.

Kadın Ayakkabı Çeşitleri

Kadınlar için üretilmiş pek çok ayakkabı çeşitleri vardır. Her tarza uygun olan ayakkabılar ile dilediğiniz tarzı yaratabilirsiniz. 

Bu ayakkabı çeşitleri şunlar olmaktadır;

  • Stiletto
  • Platform Topuklu
  • Günlük Ayakkabı
  • Sandalet
  • Babet
  • Spor Ayakkabı
  • Çizme
  • Çorap Çizme
  • Bot
  • Çorap Bot

Bu ayakkabı modelleri kadınlar tarafından en fazla tercih edilen modellerdir. Sonbahar ve kış mevsimlerinin en yeni trendlerinden birisi de çorap bottur. Çorap görünümlü bu botlar sıra dışı bir tarza sahiptirler. Çizme kadar uzun değildirler ve ayak bileğinizi sararlar.

En Güzel Çorap Bot Kombinleri

Çorap botlarınızı dilediğiniz gibi kombin yapabilirsiniz. Genellikle siyah, bordo, lacivert, kahverengi tonları tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra, kırmızı, beyaz, bej, krem gibi renk seçenekleri de mevcuttur. Çok alakasız parçalar olmadığı sürece uyumlu kombinler oluşturabilirsiniz.

Çorap Bot ve Kot Pantolonlar

Öncelikle, çorap botlar dar kot pantolonlarla çok uyumludurlar. Kot pantolon ile giyecekseniz, siyah rengi en ideal seçim olacaktır. Bunun yanı sıra, boyfriend jeanlerle de çorap botunuzu kombinleyebilirsiniz. Aynı zamanda, bilekten kot pantolonlarla da hoş görünecektir. Üst kıyafetinizi dilediğiniz gibi tamamlayabilirsiniz.

Kısa Etek İle Çorap Bot Kombinleri

Çorap bot modelleri kısa eteklerle de oldukça uyumludurlar. Siyah, lacivert, bordo, taba ya da gri tonlarında bir etekle çorap botlar mükemmel görünebilirler. Çorap botlar sonbahar mevsimine daha fazla uygundurlar. Çünkü ince topukları vardır, çok kar yağan yerlerde sorun yaşayabilirsiniz. Sonbaharda külotlu çorap ya da file çorapla giydiğiniz eteklerle güzel bir kombin oluşturabilirsiniz. Örneğin, salaş krem rengi bir kazak, siyah kısa etek ve külotlu çorap ve siyah ya da gri bir çorap bot, üzerine de kaşe kaban ile çok trend görünebilirsiniz.

Çorap Bot ve Elbise Uyumu

Kısa elbiseler, diz boyu elbiseler ya da mini elbiselerle çorap botlar harika görünürler. İsterseniz düz renk bir elbise, isterseniz çiçekli, desenli ya da üzerinde yazılar olan bir elbiseyle kombin yapabilirsiniz. Kısa etekle uyduğu gibi kısa elbiselerle de oldukça uyumludur. Kısa elbise giymek istemezseniz, diz boyunuzda ya da dizinizin biraz altında biten boylarda bir elbise tercih edebilirsiniz. Ancak, boydan elbise ve eteklerle çorap botlarınızı kombinlememelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir